Yazılarımız

Vimaj

KURUMSAL SEO DANIŞMANLIĞI

Vimaj, Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetleri ile web siteniz için arama motoru optimizasyonu çalışmalarında sizlere destek olmaktadır. SEO, dikkatle yapılması gereken uzun dönemli düşünülen ve ciddi yatırım getirisi sağlayan bir uğraştır.

SEO, dijital pazarlama kanallarının en önemlilerinden birisidir. Kurumsal SEO danışmanlığı ile, organik arama sonuçlarında sitenizin görünürlüğünde oldukça ciddi artışlar görme fırsatı yakalarsınız.

Günümüzde dijital pazarlama çalışmaları ile gelirlerini arttırmak isteyen firmalar hem direkt reklam vererek sosyal medya ve arama sonuçlarında ücretli bir şekilde ürünlerini ve hizmetlerini sunma fırsatı yakalarken, aynı zamanda SEO çalışmaları ile de organik arama sonuçlarında da rekabette yer almaktadırlar. SEO'da rekabetin giderek arttığı günümüzde, Kurumsal SEO Danışmanlığı da daha önemli bir noktada kendine yer edinmiştir.

Küçük, orta ya da büyük işletmeler fark etmeksizin Kurumsal SEO tüm firmalar için önemli bir yere sahiptir. Kârlılığını ve gelirlerini online platformlar üzerinden arttırmak isteyen kurumlar için Kurumsal SEO danışmanlığı günümüzde neredeyse zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu nedenle SEO çalışmalarını profesyonel, uzun dönemli düşünülen ciddi bir proje olarak ele almak gerekir.

Kurumsal firmalar için SEO çalışması; ancak profesyonel ve planlı bir proje olarak ele alındığında faydalı olmaya başlayacaktır. Temelsiz, plansız ve SEO ile ilgili yanlış stratejilerin uygulanacağı bir çalışma sitenize faydadan çok zarar getirecektir. Bu noktada riskleri, zamanı ve emeği gözetiyoruz. Bu nedenle Kurumsal SEO Danışmanlığı projelerini ciddi bir iş olarak yönetiyor ve çalışma partnerlerimize sunuyoruz.

Kurumsal SEO Uzmanı

Yukarıda da tekrar tekrar belirttiğimiz gibi, SEO ciddi bir uğraştır ve başarıya ulaşmak için profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekir. SEO'da "bir hareketle en yukarı fırlarım" diye ya da "SEO'da 1. sırada yeriniz garanti" diye bir söylemi doğru bir söylem olarak kabul etmek zordur.

SEO çalışmaları planlanırken ve yönetilirken arama motoru algoritmalarının çalışma biçimi anlaşılmaya çalışılarak hareket edilir. Nihayetinde arama motorlarının algoritmalarını kimseye açtığı yok. Fakat tecrübelerimiz, en güncel trendleri takip etmemiz ve uluslararası anlamda SEO projelerinde fikir alışverişi yaptığımız SEO danışmanlık firmalarından edindiğimiz bilgiler doğrultusunda çalışmalarımızı uygulamaktayız.

Bu noktada Kurumsal SEO Uzmanı projelerin yönetilmesi aşamasında başat bir öneme sahip olmaktadır. Kurumsal SEO Uzmanı işin inceliklerine sahip nitelikli kişilerden oluşması gerekir. Şüphesiz, küçük ya da büyük fark etmeksizin tüm firmaların SEO'da başarılı olması Kurumsal SEO Uzmanının nitelikli ve ehil olmasından geçmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO Nedir? sorusunun cevapı ile SEO Nedir? sorusunun cevabı teknik olarak birbirine oldukça yakındır.

Kurumsal SEO, firmaların gelirlerini ve kârlılığını arama motorlarının organik arama sonuçlarında üst sıralara yükselerek arttırması için yaptığı çalışmalar denebilir.

Kurumsal SEO çalışmaları yaparken birçok etken göze alınır.

a. Site İçi SEO

Web sitenizin içinde yaptığınız için çalışmalar için yapılır. Başlık uzunluğu, anahtar kelime çalışması, meta açıklaması, site haritası, içerik uzunluğu, tasarım vs. site içi seo çalışmalarına örnek olarak gösterilebilir.

b. Site Dışı SEO

Web sitenizin dışında yaptığınız çalışmalar için yapılır. Sitenizin online PR'ını arttırmak için yapılan çalışmaları kapsar.

c. Link İnşası

d. Sosyal Medya

e. Rekabet Analizi

f. Online İtibar Yönetimi

g. Analiz ve Raporlama

h. Diğer Çalışmalar

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Hizmetleri

Kurumsal SEO Hizmetleri çalışmaları yürütülürken birçok etken göz alınarak projeler yönetilmektedir. Kurumsal SEO Danışmanlığı çalışmalarına başlamadan önce, ilk olarak ilgili kurumun olduğu sektör analiz edilir. Rekabet analizi yapılarak bu doğrultuda bir Kurumsal SEO Hizmeti planı oluşturularak müşteri ile toplantı yapılır. Hedefler, amaçlar ve beklentiler belirlendikten sonra bir iş planı oluşturularak çalışmalara başlanır. Bu aşamada düzenli olarak SEO raporları oluşturulup müşteriler ile paylaşılır.

Kurumsal SEO Hizmetlerinin başarı ile uygulanabilmesi için düzenli olarak çalışma arkadaşları ve müşteriler ile toplantılar ve fikir alışverişleri yapılır. Vimaj, Kurumsal SEO'nun başarıyla ulaşması için tüm efor ve emeğini vererek karşılıklı fayda ve müşteri memnuniyetini ilk önemser.

Kurumsal SEO Hizmetleri tüm sektörlere uygulanabilmektedir. E-ticaret sitesi olanlar, sanal mağazası olanlar, online platformlardan müşterilerine ulaşıp gerçek mağazalarından satış yapanlar vb. yöntemlerle satış ve gelirlerini arttırmak isteyen tüm kurumsal firmalar, Kurumsal SEO Hizmetlerinden faydalanabilirler.

Kurumsal SEO Faydaları

  • Arama sonuçlarında görünürlüğünüz artar.
  • Web siteniz arama motorlarının sevdiği ve seçtiği bir yapıya kavuşur.
  • Web sitenizin tıklanma sayısı artar.
  • Web sitenizde kullanıcılar daha uzun süre vakit geçirir.
  • Kullanıcıların web sitenizden hemen çıkma oranı azalır.
  • Arama sonuçlarında tıklanma oranınız artar.
  • Sitenizin mobil uyumlu olması ve mobil arama sonuçlarında gösterimi için çalışmalar yapılır.
  • Gelirleriniz ve satışlarınız artar.
  • Online itibarınızı yükseltici çalışmalar yapılır.

SEO Paketleri

Kurumsal SEO Danışmanlığı çalışmalarımızı yaparken farklı SEO paketleri ile Kurumsal SEO hizmetleri sunmaktayız. SEO paketlerimizin hepsinde aynı profesyonellik ve ciddiyette SEO projelerini yönetiyoruz. Kurumsal SEO Danışmanlığı SEO Paketleri için bizi arayarak ayrıntılı bilgi edinebilir, SEO Paketleri hakkında daha detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Arama Motorlarında İlk Sayfada Olmak Neden Önemli?

İlk sayfada ve ilk sıralarda listelenen web sitelerinin bilinirliği, sundukları hizmetler, ürünler ve dolayısıyla satışları için ulaşabilecekleri kitle sayısı diğer sonuç sayfalarında listelenenlere göre çok çok yüksektir.

İlk sayfada ve sıradaki web siteleri, ek bir kaynağa ya da reklama, dolayısıyla ek bütçelere ihtiyaç duymadan çok büyük kitlelere ulaşabilirler, eğer web sitesi hedeflediği kelimelerde ilk sayfalarda yer alamıyorsa, hedef kitlesine ulaşmak için ciddi reklam ve tıklama başına maliyetler ödemek zorundadır. Kendi yaptığınız aramalarda sayfanın ilk sırasındaki linklere mi yoksa birkaç sayfa sonraki sonuçlara mı daha çok tıkladığınızı düşünmek, seo ne demek sorusunun önemini anlatmaya sanırım yeter.

Tüm dünyada olduğu gibi, aradıklarımızı çabuk bulmak için öncelikle ilk listelenen sonuçları tıklıyor, eğer aradıklarımızı burada bulamazsak sonraki sayfaları deniyoruz. Gerek dünyada ve gerekse ülkemizde en popüler arama motoru olan Google, diğer tüm arama motorlarından farklı olarak sitelerin içindeki veriler kadar sitelerin kendilerine benzer siteler içindeki bilinirliğini de sorgulama fikriyle işe başladı ve şimdiye kadar bu fikirle başarılı olduğu ortada.

Bir bilimsel makalenin doğru ve geçerli olması, onun kendi alanındaki diğer akademisyenlerin makalelerinde kaynak olarak gösterilmesiyle doğru orantılıdır. İşte Google bu fikirle, link alan site daha başarılı bir sitedir, fikriyle bunu başardı. Bu nedenle dünyanın en büyük ve en popüler arama aracı konumundaki yerini kaybetmiyor.

SEO ne demek sorusuna Google açısından bakacak olursak, dünyanın en büyük arama motoru ve aynı zamanda dünyanın en büyük istatistik firması olan Google, kendi kriterlerini ve kıstaslarını her geçen gün yenileyerek, güncelleyerek doğru sonuçların doğru kitlelere ulaştırılması için çaba gösteriyor. Bu nedenle SEO, tüm dünyada Google için yapılıyor, Google’da ilk sayfada ve ilk sıralarda yer almak için.

SEO Eğitimi

Kurumsal SEO Danışmanlığı ile SEO Hizmetlerinin yanı sıra SEO Eğitimi alarak arama motoru optimizasyonu bilgisi hakkında ayrıntılı teorik ve uygulamalı bilgileri alanında uzman SEO eğitmenlerimizden alabilirsiniz. Alacağınız SEO Kursu sayesinde hem SEO projeleri yönetiminde bilgi sahibi olarak projelerinizi daha başarılı bir şekilde yönetebilir, hem de zamanınız el verdiği sürece projelerde bizzat kendiniz yer alabilirsiniz. SEO Kursu hakkında daha detaylı bilgi için sitemizdeki SEO Kursu sayfasına göz atabilirsiniz.

PAYLAŞ

 VİMAJ