Yazılarımız

Vimaj

SEO HİZMETLERİ

SEO kelimesi “Search Engine Optimizasyon” cümlesinin baş harflerinden meydana gelen bir kısaltmadır. SEO kelimesinin genel olarak anlamı ise Web Sitesinin arama motorları tarafından sevilmesidir.

Arama motorlarının en çok sevdiği web sitesi hangisidir? Tabi ki, özgün ve kopya içerik bulundurmayan web sitesidir. Özgünlük birkaç yıl öncesine kadar önemli değilken bu kadar web sitesi de piyasa da yoktu. Daha doğrusu, internet hayatımızın tam orta yerinde yer almıyordu ancak günümüz şartlarında öyle değil internet insanların en faydalı ortamı olmuş durumda. Eskilerin cilt cilt sakladığı ansiklopedileri, şimdilerde cep telefonlarının içinde yer alıyor. SEO, web sitesi olan her kişinin faydalanması gereken hizmet türüdür.

SEO Genel Olarak Ne Anlama Gelir?

SEO Nedir ? SEO, her web sitesi için ayrı ayrı uygulanması gereken site içi ve dışı link ağı oluşturma olayıdır. Link ağı oluşturma olayını bilmiyorsanız SEO danışmanlığı hizmetini almalısınız. SEO danışmanlığında, kişiler web sitenizi çeşitli programlar aracılığıyla inceleme altına alıyor ve sitelerinizde farklı ve eksik bir durum varsa size düzeltmeniz ya da değişiklik yapmanız için çizelge çıkartıp eksiklerinizi daha detaylı görme şansı verecektir.

SEO Hizmetleri

SEO Hizmeti Nedir , yaygın olarak kullanılan arama motoru Google için yapılan bir çalışmadır. Google, sitelerin özgün ve kopya içerik olmaması konusunda titiz olarak çalışmaktadır. Arama motorlarının en büyüğü konumunda olan Google SEO Hizmeti konusunda web sitesi sahiplerine de yardımcı olmaktadır.

SEO Paketleri ve SEO Hizmeti Veren Firmalar

SEO Paketleri, SEO Hizmeti Veren Firmalar , tarafından değişiklik gösterebilir. Bu paketler genelde ekonomik, orta ve üst seviye paketler olarak adlandırılır. SEO hizmeti veren birden fazla firma vardır. Burada dikkat etmeniz gereken asıl nokta ise, SEO hizmeti alacağınız firmanın referanslarının çok iyi olmasıdır. Sitenizin tanıtımı kaliteli sitelere yapıldıkça sizin de sitenizin referansları o kadar yüksek olacaktır.

Ani hit kaybınız ya da kalitesiz kötü sitelerden yapmış olduğunuz link ağı örme işlemi, sitenizin kalitesini de olumsuz olarak etkileyebilir. SEO çalışmasını, düzenli periyotlar halinde yapmalısınız. Sitenize yapılan geri dönüşün sağlam olması açısından.

Profesyonel SEO Hizmeti vermekte olan pek çok firma vardır. Bu firmaları en detaylı şekilde araştırıp, yapılan işlerin referansları aracılığıyla kendinize uygun olan bir paket seçebilirsiniz. Kurumsal ya da bireysel olarak yaptırmak istediğiniz SEO çalışması siteniz için olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Bu işi profesyonel olarak yapan firmaların ücretleri biraz pahalı olsa da yaptıkları işin hakkını verdiklerinden emin olabilirsiniz. SEO için ayırmanız gereken ücreti en başından belirlemelisiniz. Yaptırdığınız SEO çalışması siteniz için hemen olumlu sonuçlar doğurmayabilir. SEO çalışmaları günlere yayılarak yapıldığı için ortalama 1 ay kadar süre vermelisiniz kendinize. Yapılan çalışmalar sitenizin organik hit almasını sağlayacağı için SEO tepkimeleri kendini yavaş yavaş gösterecektir. Olumlu sonuçlar alacağınız SEO çalışması sitenizin tanıtımını için ve Google da anahtar sözcükte yükselmesini sağlarken, Alexa değerinizi de düşürecektir. SEO çalışmaları web siteleri için çok yararlı bir olaydır.

SEO Hizmeti Fiyatları kurumsal ve bireysel web siteleri için değişmektedir. Kurumsal web sitelerinin SEO çalışması, bireysel SEO çalışmalarına oranla biraz daha pahalıdır. Kurumsal SEO çalışmasının pahalı olması aynı kurumdan ve aynı kelimede üst sıralara çıkma isteğinin daha fazla olmasıdır.

Bireysel SEO çalışmasında ise fiyatların daha makul olmasının nedeni genellikle illegal sitelerin daha çok olmasıdır. Kurumsal firmalar yasal olarak satış yaptığı ve ürünlerini tanıttığı bir web sitesine sahip olduğu için aramalarda üst sıralara çıkmak için misliyle para harcadıkları görülmektedir.

Web Tasarım ve Sosyal Medya Hizmetleri Nelerdir?

SEO Hizmetleri

Web Tasarım Hizmeti , kişilerin internet ortamında web sitesi açarak bilgi paylaşımına ortak olması diyebiliriz kısaca. Web tasarım hizmeti ücretsiz olarak yapıldığı gibi istenen özelliklere göre ücretli de olabiliyor.

Kurumsal web siteleri için site tasarlatmak isteyen kişiler genelde reklam ajanslarını tercih ediyor. Reklam ajansları aynı zamanda web tasarım ve Sosyal Medya Hizmeti de sunmaktadır. Reklam ajanslarında çalışma ortamının gelişmesi farklı iş gruplarının da doğmasına yol açabiliyor. Ofis ortamlarında bazen makale yazarlığına ve editör hizmetlerine de iş fırsatı doğabiliyor hatta freelancer olarak dışarıdan iş alma eğilimi daha fazla olabiliyor.

Bireysel olarak web sitesi açmak isteyen kişiler ise farklı ortamlardan web tasarım hizmeti alarak internet dünyasının büyüklüğüne bir dilim daha ekleyebilir.

Kurumsal web tasarımı hizmet ücreti, düşündüğünüz ücretlerden biraz daha üst seviyede olabilir. Yapılan kodlamanın kalitesi buradan anlaşılacaktır. Bireysel olarak web tasarım hizmeti alan kişiler ise oldukça uygun bir fiyat’a anlaşabileceği gibi orta halli bir ücret anlaşması da yapabilir. Maddi açıdan bütçenizi kontrol etmeli ve açacağınız sitenin maliyetini ona göre belirleyip araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Sosyal Medya Hizmeti almak isteyen kişiler, gerekli yerlerde araştırmalarını ve aramalarını yaparak en iyi sonuç alabilecekleri yerleri seçebilirler. Sosyal medya hizmeti neden bu kadar önemli? Sosyal medya insanların yarı zamanını geçirdiği bir alan oldu artık. İnsanlar son dakika haberlerine Facebook ve Twitter gibi ortamlardan anında ulaşabiliyor.

Sosyal medyanın bu kadar büyük ve gelişmiş olması insanların kısa sürede haberleşmesini sağlıyor. Bu durum çok kötü olmasa bile bazen yalan, yanlış haberlerin yayılması ile beraber olmayan sonuçlar doğurabiliyor. Sosyal medya web siteleri için can alıcı bir nokta diyebiliriz.

PAYLAŞ

 VİMAJ