Yazılarımız

Vimaj

ONLİNE PAZARLAMA

2000’li yılların ardından internet kullanımını son derece büyük bir artış gösterdi. Geçmişte pazarlama sadece mağaza, market ve pazar gibi yerlerde yapılırken günümüzde ise online pazarlama hizmetine geçmiş yapılmıştır.

Üstelik büyük markalar kişilere sadece televizyon, radyo gibi kanallar ile ulaşabiliyordu. Ancak internet kullanan kişi sayısının artış göstermesi ile birlikte online pazarlara açılan markalar artık pazarlama alanında yeni bir alana atılım gösterdi.

Bu sayede firmalar gazete, televizyon, radyo gibi kanalları bıraktı ve kendileri için yaratılmış olan daha geniş alanda reklam çalışmalarına başladı. Tabii internet sayesinde markaların bilinirliğinin artış gösterdiğini de söyleyebiliriz.

Markaların en çok dikkat ettiği Online pazarlama nedir ve nasıl yapılır?

“Online pazarlama nedir?” sorusunun net bir şekilde açıklamasının yapılması gerekir ise geniş bir tanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat günümüz şartlarında bu kadar büyük bir öneme sahip olan online pazarlama terimi markaların ürünlerini internet ortamında dünyanın diğer ucundaki kişilere dahi satması olarak tanımlanabilir.

Online Pazarlama

Online pazarlama ile ilgili geniş bilgi sahibi olmak ve bu alana atılmak isteyen kişiler ise online pazarlama hakkında yazılmış kitapların bazılarını internet ortamında bulabilirler. Fakat bu alanda yazılmış olan kitaplara para vermeden ulaşmak istiyorsanız online pazarlama pdf kitaplarını pdf olarak indirebilirsiniz.

Bu alanda yazılmış kitapların içerisinde online marketing kelimesini çok sık göreceksiniz. Eğer internet pazarlaması ile tanışmak istiyorsanız bu tür terimlere hazırlıklı olmalısınız.

Dijital pazarlama eğitimi nedir?

Günümüz şartlarında son derece büyük öneme sahip olan dijital pazarlama konusunda uzman seviyeye ulaşabilmeniz için pek çok kurum tarafından online pazarlama eğitimi verilmektedir. Online satış her ne kadar kolay gibi görünüyor olsa bile internette ürününüzü pazarlamanız için kesinlikle eğitim alınması gerekmektedir. Peki, online satış eğitimi size neler kazandıracak?

Günümüzde çoğu sektör iş bulamazken en büyük açığın dijital pazarlama uzmanlarında olduğu görülmektedir. Uzman seviyesinde bir kişi olabilmek için ise kişilerin dijital pazarlama eğitimi almaları gerekmektedir.

Bu eğitimi sonucunda dijital pazarlama alanında deneyim kazanmış kişiler mobil uygulamalardan internete, E-posta’dan SMS gönderimine, metin ve görsellere kadar pek çok alanda kendini eğitmiş olur. Bu eğitimi almış olan kişiler internet alanındaki pazarlama tekniklerini bilmek ile kalmayıp Google reklam yapısını da etkin bir şekilde kullanmayı öğrenecektir.

E- pazarlama eğitimini kimler alabilir?

Online alışverişin her geçen gün artış göstermesi ile birlikte uzmanlar bu alanda yetişmiş kişi arayışına girmiş bulunuyor. Peki, e- pazarlama eğitimi alarak firmaların aradığı kişi siz olabilir misiniz?

1- E-pazarlama eğitimine katılacak kişilerin online ortamdaki maliyetleri iyi yönetmeli

2- Dijital ortamda verilecek olan reklam kampanyalarını etkin bir şekilde takip etmeli

3- Firma tasarımları üzerinde kesinlikle kendi kararları olmalı

4- Verdiği kararlar ile firmanın doğru yöne gitmesini sağlamalıdır.

Online ortamdaki pazarlama stratejileri kesinlikle gerçek hayatta yapılan pazarlama stratejileri ile karşılaştırılmamalıdır. Bu konuda uzman olan kişiler online ortamda yararlanılması gereken pazarlama stratejilerini de eğitimler sırasında kişiler ile paylaşmaktadır. Eğer kendinizi online pazarlama alanında uzman düzeye ulaştırmak istiyorsanız kesinlikle eğitim almanız gerekmektedir.

Online Pazarlama

Pazarlamanın son modası mobil pazarlama mı?

İnternet alanındaki gelişmeleri her sektörü etkilediği gibi pazarlama alanını da etkilemiş bulunuyor. Son dönemlerde pazarlama alanında önemi artan mobil pazarlama geleneksel pazarlama teknikleri ile entegre edilmiş. Ancak kitlesine mobil yollar ile erişmeye sağlayan mükemmel bir kanaldır ve etkinliğinde şüphe dahi edilmemektedir.

Mobil pazarlamanın öneminin artmasında önemli olan noktalardan bir tanesinin ise özellikle gün geçtikçe artan akıllı telefon kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonlara giren markalar kişilerin online alışveriş yapmasını sağlıyor. Online alışveriş yapan kişilerin ise mağazalara giderek günlerini harcamasına gerek dahi kalmıyor.

Geleneksel pazarlama tekniklerine bakıldığı zaman firmaların daha fazla maliyet yaptığını görürüz. Fakat mobil pazarlama sayesinde kurumlar cep telefonu olan bir kişiye ya da sabit telefon abonesine tek bir SMS sayesinde çok hızlı bir şekilde ulaşıp reklamlarını yapabilmektedir.

Üstelik bunun için çok fazla maliyet ayırmasına da gerek kalmamaktadır. Son zamanlarda ise markaların kişiler ile iletişime geçmesinde mobil oyunlar etkili olmaktadır. Mobil oyunlara reklam veren markalar oyunu oynayan tüm kullanıcılara çok hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

PAYLAŞ

 VİMAJ