Yazılarımız

Vimaj

WEB TASARIM SEO

Kurumsal kimliğinizi öne çıkartacak ve saygınlık kazandıracak profesyonel bir tasarıma ihtiyacınız olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Fakat web tasarım seo hizmeti alacağınız yeri son derece dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. Ayrıca web tasarım ve seo hizmetinin birbirinden ayrı olarak düşünülmesi gerektiği gibi bir web sitesi seo hizmeti alınmadan neredeyse bir hiç demektir.

Web tasarım hizmetini alacağınız kurumun özellikle görseli ön planda tutuyor olması sizi arama motorunda görünür yapmayacaktır. Bu neden ile görselliğin yanında seo uyumlu bir web sitesinin tercih edilmesi arama motorunda üst sıralarda yer almanızı sağlayacak ve bu sayede siteniz en çok hit alan siteler arasında yerini alacaktır.

Web tasarım webmaster için ne anlama gelir?

1. Web tasarımı ve seo çalışması yapılacak olan kurum ile anlaşılmadan önce kurum hakkında ayrıntılı bilgi alınması gerekir.

2. Toplanan bilgiler akış diyagramı haline getirilmeli ve çizimler ile birlikte projelendirme işlemi yapılmalıdır.

3. En önemli noktalar arasında ise telif hakkı sorunu yer almaktadır. Çalışacağınız kurumda kullanacağınız materyallerin telif hakkı ile ilgili bir probleminin olup olmadığına dair bilgi toplamalısınız.

4. Web tasarım webmaster için özellikle W3C standartlarından ibaret diyebiliriz. W3C standartlarının yanında hatasız kodlama işleminin de yapılması gerekmektedir.

5. Ayrıca sadece web sitesine yönelim gösterilmemelidir. Web sitesinin hitini artırmaya çalışırken kesinlikle sosyal medya hesaplarındanda yardım alınması gerekmektedir.

6. En önemli noktalardan bir tanesinin de tüm arama motorlarına uygun kodlama yapmak olduğunu söyleyebiliriz.

7. Oluşturulan sitede en önemli ayrıntının ise kısayol tuşları olduğu bilinmektedir. Kısayol tuşlarından kasıt ise bireyin siteye girdiği anda arama yaparak istediğine çok hızlı bir şekilde ulaşmasıdır.

Web Tasarım SEO

Seo uyumlu web tasarım neden önemlidir?

Günümüzde kişilerin hayatlarının neredeyse tamamı internet ortamında geçtiği görülmektedir. Firmalarda online ortama yönelim göstererek kurumsal firmaların web tasarım işlemlerini ve seo hizmetlerini sağlamaktadır.

Seo uyumlu web tasarım yapılmadan önce web seo hizmetinin nasıl yapılacağı üzerinde durulmalıdır. Web site seo hizmeti kısaca site içerisinde ki mantık yapısını kurmak ve kurulan mantık yapısına uygun olarak sitenin bağlama işlemini yapmak gerekir.

Sitelerin mantık çerçevesinde birbiri ile bağlantı içeriisnde olmasının da tek başına yetersiz olduğunu söylemek son derece doğru olacaktır. Çünkü sitenizin bağlantılı sayfalarında insanlara verilen bilgilerin ne olduğunu tanımlamak ve hangi bilgileri içerdiğini de tanımlamak gerekmektedir.

Arama motorunda belli şifreler ile yazdığınız yazılarınız arama motoru botu tarafından kayıt altına alınır ve kişi sizin metininizde bulunan herhangi bir kelimeyi aradığı zaman direk olarak sitenize bağlantı gerçekleşir.

Seo website design arasındaki ilişki

Seo website design sayesinde bir sitenin normal ziyaretçi sayısı 5 iken bir anda 20 hatta daha fazla artış gösterebilir. Ancak çoğu sitenin özellikleri arasında seo web design işleminden sonra başlar. Her ne kadar kodlayıcılar bunun farkında olmasa da seo web tasarım işlemi sırasında başlamaktadır. Bu açıdan doğru ve eksiksiz bir kod yapısının son derece önemli olduğunun altı mutlaka çizilmelidir.

Web seo işlemi yapmak isteyen kişilerin Flash ile web tasarım yapma fikrini kesinlikle akıllarından çıkartmaları gerekmektedir. Çünkü Flash ile kodlanan site tamamen dezavantaj oluşturmaktadır.

Web site seo kurallarına uygun bir kodlama yapmak istiyorsanız daha az kod yazıp daha fazla kodlama yapmalısınız. Bu sayede istediğiniz özelliklere sahip bir web sitesine sahip olmak ile kalmaz aynı zamanda seo yaparken zorluk yaşamamış olursunuz.

Web Tasarım SEO
/strong>

Seo danışmanlığı bilinmesi gerekenler nelerdir?

Kurumsal bir web sitesi yapmak ve arama motorunda iyi bir yere sahip olmak istiyorsanız kesinlikle kurumsal seo danışmanlığı hizmetinden yardım almalısınız. Seo danışmanlığı konusunda kurumsal bir site hedef alınmış ise ve amaç özellikle hit artırmak ise yapılması gereken bir kaç işlem bulunmaktadır.

Sitenizde bulunan kelimelerin özel olması ve sitenize ziyaretçi çekmesi gerekmektedir. Ancak öncelikle sitenizi ziyaret etmesi gereken kişi Google’dır. Bu neden ile önce Google’ın ilgisinin nasıl çekileceği bilinmelidir. Seo danışmalığı yapan kişiler eğer organik yollar ile ziyaretçi çekiyorlar ise kesinlikle bu teknikleri açık bir şekilde bilirler.

Seo danışmanı maalesef tek başına yeterli olmayabilir. Bu neden ile en önemli noktanın web sitenizin tasarım kısmının olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sitenizin bir anda üst sıralarda yer almasını istiyorsanız öncelikle sitenizin kod kısmını düzeltmelisiniz.

Seo danışmanı olduğunu iddaa eden pek çok kişinin maalesef işini layıkı ile yerine getirmediği görülmektedir. Bunun en büyük nedeni ise bu kişiler web tasarım forumu adı altında açılan başlıklar ile ünlerini duyurmuş. Fakat bu kişiler arama motorlarının yeni algoritmalarını incelemedikleri için geri de kalmışlardır. Eğer gerçek bir seo danışmanı olduğunu iddaa edeceksiniz yeni algoritmaları takip etmelisiniz.

Algoritmanın yanı sıra arama motorunda size zarar veren veya verme potansiyeli olan linklerin olma ihtimali yüksektir. Seo göz önüne alınırken kesinlikle zararlı olan linklerinde ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Seo danışmanlığının en temel şartı rakiplerin analiz edilmesi kısmıdır. Eğer rakiplerinizin ne kadar gelişmiş olduğunu bilmezseniz maalesef yaptığınız işlemlerin hiçbiri sizi başarıya götürmeyecektir. Bu neden ile öncelikli hedefleriniz arasında yerini alması gerekmektedir.

Rakiplerinizin analizini yaptıktan sonra onları nasıl ortadan kaldıracağınızı merak ediyorsanız bu konuda ise rakiplerinizin backlink edindiği sitelerin önemli olduğu görülmektedir. Rakiplerinizin backlink edindiği sitelerden sizde backlink edinin bu sayede onlara ulaşmayı amaç edinin.

Yaptığınız tüm seo çalışmaları ya da aldığınız web tasarım hizmetlerinin başarılı olabilmesi için sosyal medyanın desteği unutulmamalıdır. Eğer seo ve web tasarım hizmetlerinizi sosyal medyanız ile de desteklemezseniz maalesef markanızın arama motorunda birinci olması hiçbir önem ifade etmeyecektir.

PAYLAŞ

 VİMAJ