Yazılarımız

Vimaj

SANAL MAĞAZA AÇMAK

Ek kazancınız olmadan rahat bir yaşam süremiyorsanız ve evinizde internetiniz varsa size önereceğim tek bir konu var odasanal mağaza açmak. Ticaret konusunda çok hassassanız ve ticaretin her türlüsü kazandırır diye düşünüyorsanız mağaza açmak yapabileceğiniz en iyi iş olacaktır. Sanal mağaza açmak, zor bir işlem mi? hayır değil. Bu iş tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olarak gelişir. Sevdiğiniz ve hırslandığınız bir işi sonuna kadar götürüyorsanız eğer bu işinde sonunu göreceksinizdir.

Pazarlama konusunda yeteneğiniz varsa al-sat işlemlerini seviyorsanız sanal mağaza açmak sizin yararınıza olacaktır. Ancak bilmeniz gereken bir nokta var. Alışveriş bitmek bilmeyen bir çılgınlıktır. Bu çılgınlıkta neyi satmak istediğinizi çok iyi bir şekilde araştırıp satmaya başlayacağınız ürün hakkında en üst derecede bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Satmaya çalıştığınız malın araştırmasını yaparsanız ve pazar payını ölçerseniz hangi sıklıkta ne kadar ürün gitmesi gerektiğini de öğrenmiş olursunuz.

İnternet Üzerinden Mağaza Açmak

Online mağaza açmak kazancınızın ve reklamınız kaliteli olması halinde, kazancınızın kısa sürede yükselmesinde önemli bir rol oynayacaktır. İnternette mağaza açmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Hali hazırda olan web siteleri üzerinden mağaza oluşturarak ürün satışınızı yapabildiğiniz gibi dilerseniz kendiniz de e-ticaret yazılımları alarak bu işe sıfırdan başlayabilirsiniz.

Her işte bir risk vardır önemli olan bu riski en düşük düzeyde fazla büyütmeden çözmek olacaktır. Planlı ve programlı çalışmanız halinde istediğiniz kazancı tek bir ürün satışı yaparak da elde etme imkânına sahip olabilirsiniz.

E mağaza açmak uzaktan bakıldığında, zor ve meşakkatli bir işlem gibi duruyor ortalama bir bütçe ayırarak mağazanızı açar ve satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gözünüzü korkutacak bir durum yoktur. Elinde bulundurduğunuz sermayenin tamamını stoklarınıza mal çekmek için harcamayıp, reklam bütçesine de bir miktar para ayırmalısınız.

Sanal Mağaza Açmak

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

E-ticaret sitesi açmak için gerekli olan şartlar vardır bunlardan en önemlisi fatura kesiyor olmanızdır. Bunun içinde vergi mükellefi olmanız gerekmektedir.

Alışveriş siteleri mağaza dükkânları üzerinden yapacağınız satışlarda ürünleriniz için fatura kesemiyorsanız belirtmelisiniz. Fatura kesilen ürünlerin satış oranı daha fazladır. Adına faturalı olarak gönderilen sipariş tüketiciyi daha fazla tatmin etmektedir.

Sanal Mağazacılık Nedir?

Sosyal ortamları kullanarak satış yapmanızı sağlayan bir platformdur sanal mağazacılık. Dükkan kirası, elektrik masrafı ve işçi çalıştırma derdi olmadan tek başınıza yapabileceğiniz sanal dükkan işi dürüst ve zamanında çalışmanız halinde getirisi yüksek, gideri az bir meslektir.

Tek bir ürün üzerine sanal mağazalar açabileceğiniz gibi birden fazla ürün satışı yapmanız da mümkündür. Tamamen sizin tercihinize bağlıdır. İnternette dükkan açmak isteyen girişimci arkadaşlar ürün satışlarını gözlemledikten sonra kendilerine stok çekecekleri bir mağaza bulmaları halinde satış yapmamaları için ellerinde bir neden yoktur. Doğru ürün pazarlaması ve diğer sitelerden alınan fiyat karşılaştırması ile sizin siteniz aranızda fark varsa kullanıcılar ucuz olan siteyi tercih edeceklerdir. 1 Kuruş’luk fark bile sitenizde ki ziyaretçilerin ilgisini çekecektir. Peki, bu kadar kolay mı olacak her şey? Hayır olmayacaktır. Mağazanızı ilk açtığınız zamanlarda sabırlı olmasını bilmeniz gerekmektedir.

Sahibinden de Mağaza Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden yapılan alışveriş giderek artmaktadır ve popülerliğini koruyan sitelerin verdiği hizmetler kalitesini her geçen gün yükseltmektedir.

Sahibinden de mağaza açmak için sahibinden sitesine üye olmanız gerekir daha sonra mağaza açmak istiyorum sayfasına tıklamanız yeterli olacaktır. ( Dilerseniz site üzerinden görüntülü olarak mağaza açma işlemlerinin de anlatıldığı linkten faydalanabilirsiniz.) Satış yapacağınız mağaza da satmak istediğiniz ürünü seçerek devam demeniz gerekir. “Normal Mağaza” veya “Süper Mağaza” seçimlerinin artılarını ve eksilerini açıklama kısmında göreceksiniz bu duruma göre açmak istediğiniz mağazanın kategorisini de belirlemiş olacaksınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra mağazanızın içerik bölümünü oluşturmanız gerekecektir. Bu kısma da mağazanın adını, kısa bir tanımını, iletişim bilgilerini (eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir) ve mağazanız için istediğiniz alt domain ismini seçmeniz gerekecektir. Sahibinden de mağaza açma işlemi bu kadar basittir.

Sanal Mağaza Açmak

Artık satış yaptığınız ürünlerin aramalarda ilk sıralarda gözükmesini sağlayabilir ve satış standartlarınızı bir çıta yukarı taşıyabilirsiniz.

Mağaza Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

İnternet üzerinden satış yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız ve ticaret merakınız varsa kendinize özel mağaza açabilirsiniz.

Mağaza Açmak İçin Gerekenler

- Markanızı mutlaka tescil ettirmeli ve com.tr uzantılı bir domain tercih etmelisiniz.

- Sanal pos’u her bankadan ayrı ayrı almak zorundasınız. Farklı bankalardan alınan Sanal Pos cihazlarında taksit imkanı da vardır.

- Fatura kesmeniz kalitenizi yükseltecektir.

- Sabit telefonunuz olmalı ve sürekli destek vermelisiniz.

- Çokça reklam, SEO çalışması ve tanıtım yazısı yazdırmalısınız.

- Açılışa özel birkaç ay boyunca ‘Ücretsiz Kargo’ seçeneği bulundurmalısınız. Tüketici memnuniyeti açısından önemli bir konudur.

- Stoklarınız da olmayan ürünü satmaya kalkmayın. Tedarik süresinde yaşadığınız sıkıntı tüketicinin moralini bozabilir.

Mağaza açmak için gerekenler yukarıda madde madde belirtilmiştir. Sanal mağaza açmak bana göre değil diyorsanız. Sahibinden tarzı alternatif alışveriş sitelerinden sanal mağaza açabilirsiniz.

Sanal Mağaza Açmak İsteyen Girişimci Arkadaşlara Kolay Çözümler

Sanal mağazanızı açtınız ve bir sonraki adımları belirlemekte sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Sanal mağaza açmak isteyenlere kolay çözümler ve kısa sürede ün yapma fırsatı makalemizin devamında.

1) Açmış olduğunuz sanal mağazanızın ismini arkadaşlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin. Sosyal alanları kullanarak arkadaşlarınıza açmış olduğunuz sitelerin tanıtımını yapın. Ucuz olan ürünleri ya da yeni gelen ilginç ürünleri arkadaşlarınızla paylaşın.

2) Google üzerinden adwords kullanarak reklam çıkışı yapın. (Bu seçenek aranan kelimede sitenizin üst sırada ve dikkat çeken bir yerde yer almasını sağlar) Facebook’un reklam politikası da oldukça iyi ve anlık kullanıcı sayısı milyarlara ulaşmakta facebook üzerinden de reklam vermeniz sitenizin ve sizin yararına olacaktır.

3) Sitenize üye olan kişilerin mail adresine sitenizde ki kampanyaları içeren bir mail gönderin veya siteniz üzerinden bol promosyonlu kampanyalar yapın. Alınan ilk üründe kargonun bedava olması tüketiciyi cezbeden özelliktir.

4) Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünün mümkünse kullanımı hakkında kısa bir video yayınlayın ve ürünün işleyişi hakkında bilgi verin.

5) İçeriklerinizi pazarlayarak, sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz. (İçerik pazarlamadan kasıt; Satmaya çalıştığınız ürün hakkında detaylı bir yazı ve ardından sitenize yönlendirilmiş güzel bir link yeterli olacaktır.)

PAYLAŞ

 VİMAJ